Lutfi Haziri ia bën një nder presidentit të Amerikës

  • G.G /
  • 28 nëntor 2020 - 15:41
Lutfi Haziri ia bën një nder presidentit të Amerikës

Monumenti i Joseph R “Beau” Biden III, djali i presidentit të zgjedhur të Shtetve të Bashkuara të Amerikës është vendosur sot në rrugën Gjilan-Ferizaj.

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri, me iniciativë të të cilit është vendosur ky monument, e ka vlerësuar lart kontributin e Joseph R. “Beau” Biden.

“Sot e replikojmë edhe munumentin e Joseph R. “Beau” Biden III, të cilin e kemi vendosur në rrugën Gjilan-Ferizaj. Ai në Kosovë la solidaritet dhe përkushtim, luftoi për lirinë në Kosovë dhe ndihmoi ndërtimin e shtetit”, ka thënë ai.

(Kosova Sot Online)