Këto janë rezultatet e zgjedhjeve në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

  • E.K /
  • 29 November 2020 - 21:28
 Këto janë rezultatet e zgjedhjeve në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

KQZ ka publikuar rezultatet e Podujevës dhe të Mitrovicës së Veriut.

Në Podujevë ka fituar kandidati i VV’së, Shpejtim Bulliqi me 51.64% të votave.

Ndërkohë në Mitrovicë të Veriut ka fituar kandidati i Listës Serbe.

(Kosova Sot Online)