Prishtinë: Gjashtë persona rrihen në parkingun e një marketi

  • E.K /
  • 30 November 2020 - 10:11
 Prishtinë: Gjashtë persona rrihen në parkingun e një marketi

Në fshatin Bardhosh në Prishtinë janë arrestuar mbrëmë gjashtë persona.

Të dyshuarit, për shkaqe ende të panjohura janë përfshirë në një rrahje në parkingun e një marketi.

 Si pasojë e rrahjes dy prej të dyshuarve kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marr tretman mjekësor në QKUK.

 Lidhur me rastin është konfiskuar një veturë dhe një qelës mekanik i rrotave  që dyshohet se ishin përdorë në rast nga të dyshuarit.

 Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Fsh. Bardhosh, Prishtinë 28.11.2020 – 19:50. Janë arrestuar 6 persona të dyshuar të gjithë  meshkuj kosovar të cilët për shkaqe ende të panjohura në parkingun e një marketi ishin përfshirë në rrahje. Si pasojë e rrahjes dy prej të dyshuarve kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marr tretman mjekësor në QKUK. Lidhur me rastin është konfiskuar një veturë dhe një qelës mekanik i rrotave  që dyshohet se ishin përdorë në rast nga të dyshuarit. Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)