Rrëfimi i burrit që u dhunua seksualisht nga serbët: Detyrohesha të pi ujë të tualetit(VIDEO)

  • G.G /
  • 03 dhjetor 2020 - 13:16
Rrëfimi i burrit që u dhunua seksualisht nga serbët: Detyrohesha të pi ujë të tualetit(VIDEO)

Tridhjetenjë burra në Kosovë kanë marrë statusin e viktimave të dhunës seksuale që kanë ndodhur gjatë luftës 1998-’99. Shumë të tjerë hezitojnë të flasin.

Radio Evropa e Lirë ka intervistuar një të mbijetuar të dhunës seksuale, e ku ka folur për dhunimin që i është bërë atij dhe disa të rinjëve e të rejave tjera në bodrumin e një hoteli.

Ai poashtu ka treguar se për ditë të tëra ata kanë qëndruar pa ujë e pa buk, e të mërdhirë në hapësirat e atij bodrumi.

Rrëfimi i plotë:

(Kosova Sot Online)