Liburn Aliu akuzon LDK-në dhe PDK-në që u bën bashkë për votimin e Rimëkëmbjes

  • G.G /
  • 04 December 2020 - 12:13
Liburn Aliu akuzon LDK-në dhe PDK-në që u bën bashkë për votimin e Rimëkëmbjes

Deputeti i Lëvzijes Vetëvendosje, Liburn Aliu në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës ka akuzuar se LDK-ja dhe PDK-ja janë bërë bashkë dhe të dyja janë të njëjta.

Këtë deklaratë e dha Aliu në seancën ku pritet të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike.

“Të dyja partitë janë të njëjta dhe të dyja janë bashkë. Kush cilën e ka bërë si vetën, LDK-ja e ka bërë si vetën apo PDK-ja si vetën nuk e dimë. Por me qenë se ka kalu kohë e gjatë duke qenë herë njona si tjetra e herë tjetra si njona, edhe origjina se kush kë e ka bë si vetën është e parëndësishme”, tha Aliu.

Ai shtoi se të dyja partitë po vazhdojnë t’i bëjnë dëm Kosovës.

“Ju mund të jeni bashkë edhe pak, ju mund të vazhdoni t’i bëni dëme këtij vendi bashk edhe pak, qysh i keni bo në vazhdimësi. Ju u bonët bashkë për me rrëzu Qeverinë Kurti”, tha Aliu. 

(Kosova Sot Online)