Arben Gashi i përgjigjet Liburn Aliut: Mund të bëhemi prapë bashkë me Vetëvendosjen

  • E.K /
  • 04 December 2020 - 12:12
Arben Gashi i përgjigjet Liburn Aliut: Mund të bëhemi prapë bashkë me Vetëvendosjen

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, i është përgjigjur deputetit nga radhët e Vetëvendosjes, Liburn Aliut, i cili tha se LDK’ja gjthmonë bëhet bashkë me PDK’në.

Gashi i tha Aliut se ata janë bërë bashkë edhe me Vetëvendosjen dhe se mund të bëhen bashkë edhe në të ardhmen.

“Jemi ba bashkë edhe me ju dhe ndoshta do të bëhemi bashkë edhe në të ardhmen. Në politikë koncepti kurrë nuk ekziston. Gjithçka është e mundshme. Ideja parashkollore se le te kallet vendi se ne s’bëhemi bashkë, s’ekziston te ne e nuk duhet të ekzistojë as te ju. Do t’i japim votat tona që qytetarët të marrin pakon fiskale”, ka thënë Gashi.

(Kosova Sot Online)