Raporti 24 orësh: 11 të vdekur dhe 478 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 04 dhjetor 2020 - 15:24
Raporti 24 orësh: 11 të vdekur dhe 478 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 478 raste të reja dhe 11 persona vdiqën si pasojë e COVID-19.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i IKPSHk-së, Naser Ramadani, përmes një konference për media.

“Janë testuar 1 mijë e 530 mostra, ku prej tyre 478 raste pozitive, si dhe janë raportuar 11 raste të vdekjes”, tha Ramadani.

(Kosova Sot Online)