Në Kosovë nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell

  • E.K /
  • 05 dhjetor 2020 - 12:13
Në Kosovë nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell

Në Kosovë nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovën bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

(Kosova Sot Online)