“Fehmi Lladrovci e quante Rugovën tradhtar”, reagime pasi djali i Presidentit nderon varrin e dëshmorit

  • G.G /
  • 08 dhjetor 2020 - 12:31
“Fehmi Lladrovci e quante Rugovën tradhtar”, reagime pasi djali i Presidentit nderon varrin e dëshmorit

Ish-kandidat për kryetar komune në Drenas nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Xhevat Drenori ka reaguar pasi djali i Ibrahim Rugovës ka vizituar varrin e Fehmi Lladrovcit.

Drinori përmes një postimi në Facebook tha se Fehmi Lladrovci gjatë vitit 1998 nëpër fshatrat e Drenicës nuk hynte nëpër oda ku ishte fotografia e Ibrahim Rugovës e varur në mure. Ai tha se e quante Rugovën tradhtar.

“E neve (disa familjeve të mëdha dhe me trung në fshatin tonë) që bartëm uniformën e UÇK-së por ishim (edhe) me Ibrahim Rugoven thuajse na pate “leqite” pikërisht për shkak të Rugoves”, ka shkruar në Drinori në Facebook.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Djali i #Ibrahim_Rugoves te varri i #Fehmi_Lladrovcit… edhe kete po e jetojme.

Ah sikur t’kishim mujte me n’gjalle (bile veq per pak kohe) Fehmiun dhe me i tregu kush te erdhi te varri per nderime?

Fehmi Lladrovci ne fshatin tone dhe fshatra tjera te Drenices, gjate 98-tes nuk na hynte ne oda ku ishte fotografia e Rugoves e varur ne mure duke thene qe eshte #tradhetar.

E neve (disa familjeve te medha dhe me trung ne fshatin tone) qe bartem uniformen e UÇK-se por ishim (edhe) me Ibrahim Rugoven thuajse na pate “leqite” pikerisht per shkak te Rugoves.

Bjeri ne fije nese mundesh kesaj pune dikush!!!

A eshte shantazhi me procesin gjyqesor me vizat?

Apo eshte gjykata speciale ne pyetje?

Apo… apo naj “dreq” tjeter (se per hajr as naivi me i madh nuk e beson), nuk po e di veq njemend ESHTRAT prej vendi ja ka levize Fehmiut kjo vizite. 

(Kosova Sot Online)