Liburn Aliu: Driton Selmanaj nuk do të mund të vij në Kuvend

  • G.G /
  • 18 December 2020 - 12:23
Liburn Aliu: Driton Selmanaj nuk do të mund të vij në Kuvend

Ushtruesi i detyrës së shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka mbajtur një konferencë për media ku ka thënë se zëvendëskryeministri Driton Selmanaj nuk do të mund të jetë i pranishëm në seancat e Kuvendit.

“Ai nuk duhet të jetë dhe nuk mund të jetë në seancat e Kuvendit. Nëse ai vie, ata e dijnë reagimin tonë. Ne do të qëndrojmë aty dhe do ta pamundësojmë mbajtjen e seancës”, ka thënë Aliu.

Ai i ka bërë thirrje kryeministrit Avdullah Hoti që të vie në seancën e Kuvendit që do të fillojë nga ora 14:00 në interpelancën për Ujmanin.

“Hoti nuk duhet të fshihet pas Driton Selmanajt por duhet të vijë në Kuvend dhe të raportojë për Ujmanin. Ne presim që të vijë Avdullah Hoti dhe të mos vijë fare Driton Selamanaj”, ka thënë ai.

(Kosova Sot Online)