Pamje nga vendi ku ndodhi shpërthimi që la 13 persona të lënduar

  • E.K /
  • 29 dhjetor 2020 - 14:29
 Pamje nga vendi ku ndodhi shpërthimi që la 13 persona të lënduar

13 persona janë lënduar nga shpërthimi i një bombole të gazit në rrugën Prishtinë-Ferizaj, afër lagjes “Marigona”.

Media ka marrë detaje në QKUK për gjendjen e tyre shëndetësore, ku aktualisht po trajtohen.

Sipas mjekut, të lënduarit janë të grupmoshës së mesme dhe aktualisht nuk ka ndonjë fëmijë që po kërkon ndihmë mjekësore.

“Jemi duke i kontrollu, e shikojmë çdo rast me kolegë, kanë djegie, nëpër pjesë të trupit, nëpër fytyrë”, thanë nga QKUK-ja.

Rastin e kanë konfirmuar edhe nga policia e Kosovës.

Sipas tyre, në vendin e ngjarjes aktualisht janë zjarrfikësit dhe njësitet policore që janë duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes.

“Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit si dhe të gjitha njësitë e nevojshme policore për ekzaminimin e vendit të ngjarjes të cilët aktualisht po punojnë për të sqaruar të gjitha rrethanat të cilat kanë të bëjnë me rastin”, ka thënë ajo. 

Pamje nga vendi i ngjarjes:

(Kosova Sot Online)