Vajza e Trumpit ndez huliganët në Twitter më pastaj e fshin postimin

  • G.G /
  • 07 janar 2021 - 13:38
Vajza e Trumpit ndez huliganët në Twitter më pastaj e fshin postimin

Ivanka Trump e bija e presidentit Trump ka fshirë një cicërimë në Tëitter në të cilën iu referua turmës së mbështetësve të Presidentit Trump që trazuan me dhunë ndërtesën e Kongresit si “patriotë”.

Cicërima e Ivanka Trump erdhi pas një shpërndarje të presidentit pak çaste më parë, në të cilën ai inkurajoi protestuesit të “qëndronin paqësor” dhe “ju lutemi mbështesni Policinë tonë të Kongresit dhe Forcat e rendit”, shkruan The Independent.

Pas kritikave të menjëhershme Ivanka Trump ka fshirë cicërimën e saj, duke u deklaruar më pastaj se ajo ka menduar vetëm “Protesta paqësore është patriotike”.

(Kosova Sot Online)