Avdullah Hoti me fjalë të ndiera për mikun e tij që e humbi sot

  • E.K /
  • 13 January 2021 - 12:20
Avdullah Hoti me fjalë të ndiera për mikun e tij që e humbi sot

Profesori i njohur dhe ish-rektori i Universitetit të Gjilanit “Kadri Zeka”, Arben Demaku ka ndërruar sot jetë.  

Pas vdekjes së tij, kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka thënë se gjithmonë do ta kujtojë ai dhe familja e tij.

Për Hotin, Demaku ka qenë një mik i shtrenjtë.

“Prehu në paqe miku im i shtrenjtë, Prof.Arben. Do të kujtojmë dhe do të lutemi për ty gjithmonë e gjithë familja ime dhe unë në veçanti”, ka shkruar Hoti. 

https://www.facebook.com/avdullah.hoti/posts/3988207384573919

(Kosova Sot Online)