Albena Reshitaj publikon videon ku ish-Presidenti Rugova flet për Ramush Haradinajn

  • E.K /
  • 14 janar 2021 - 10:10
Albena Reshitaj publikon videon ku ish-Presidenti Rugova flet për Ramush Haradinajn

Ish-deputetja e AAK’së, Albena Reshitaj, ka shpërndarë një video në të cilën ish-Presidenti Ibrahim Rugova flet për kreun e AAK’së, Ramush Haradinaj.

Në kohën kur Ramush Haradinaj kishte dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit pas thirrjes që i kishte ardhur nga Gjykata e Hagës, Presidenti i atëhershëm Ibrahim Rugova e kishte vlerësuar lart atë.

Rugova kishte çmuar gjestin e Haradinajt për të bashkëpunuar me drejtësinë.

“E them lirisht si gjithmonë, si të gjitha gjestet e zotit Haradinaj, edhe ky është një gjest Iimadh patriotik. Të gjithë e dimë se z.Haradinaj është një figurë e shquar dhe ishte figurë e shquar në luftën për liri e pavarësi, dhe tash në skenën politike të Kosovës së lirë”, kishte deklaruar ish-Presidenti Rugova.

https://www.televizioni.tv/upload/videos/2021/01/QxQIVV9FGb6b7M5oR6mt_14_d04d11657a40b2b00e74fbf8ba54591d_video_240p_converted.mp4

(Kosova Sot Online)