Besnik Bislimi nuk është kandidat i VV’së për deputet

  • E.K /
  • 16 janar 2021 - 19:26
 Besnik Bislimi nuk është kandidat i VV’së për deputet

Nënkryetari i VV’së Besnik Bislimi nuk është kandidat i kësaj partie për deputet.

Ish-ministri i Financave dhe Transfereve nga Lëvizja Vetëvendosje, Besnik Bislimi vazhdimisht është shprehur optimist për rezultatin e VV’së në zgjedhjet e parakohshme.

Bislimi nuk ishte kandidat për deputet as në zgjedhjet e kaluara.

Listës së Vetëvendosjes i prin Albin Kurti pasuar nga Vjosa Osmani.

(Kosova Sot Online)