Kjo është dhjetëshja e parë e kandidatëve për deputetë nga AAK’ja

  • E.K /
  • 16 janar 2021 - 19:49
 Kjo është dhjetëshja e parë e kandidatëve për deputetë nga AAK’ja

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka dorëzuar në KQZ, listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Edhe në këto zgjedhje listës i prin kryetari Ramush Haradinaj. Ndërkohë dhjetëshen e parë e mbyll Haxhi Shala, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit ishte kandidat i Nismës Socialdemokrate për deputet.

Në këtë dhjetëshe janë edhe Shemsedin Dreshaj, Time Kadrijaj, Bekë Berisha, Besnik Tahiri, Albena Reshitaj, Pal Lekaj, Rasim Selmanaj dhe Teuta Haxhiu.

Ramush Haradinaj

Shemsedin Dreshaj

Time Kadriaj

Bekë Berisha

Besnik Tahiri

Albena Reshitaj

Pal Lekaj

Rasim Selmanaj

Teuta Haxhiu

Haxhi Shala

(Kosova Sot Online)