Shkon në 73 numri i të vdekurve nga tërmeti në Indonezi

  • A.P /
  • 17 janar 2021 - 12:46
Shkon në 73 numri i të vdekurve nga tërmeti në Indonezi

Indonezia është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.2 shkallësh. Si pasojë e tërmetit, 73 persona kanë vdekur, ndërsa më shumë se 800 persona janë plagosur.

Të paktën 73 njerëz kanë vdekur nga tërmeti që ka goditur provincën Sulawesi në Indonezi të premten.

Zëdhënësi i Agjencisë për zbutjen e katastrofave në Indonezi, Raditya Jati, ka thënë se më shumë se 820 njerëz janë plagosur dhe mbi 27 mijë e 800 persona janë larguar nga shtëpitë e tyre si pasojë e tërmetit me magnitudë 6,2.

Policët dhe oficerët ushtarakë të shumtë kanë punuar shumë për të mbrojtur vendin nga plaçkitjet që mund të ndodhnin në këtë rajon.


(Kosova Sot Online)