Kosovarja, studentja më e mirë në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë

  • E.K /
  • 18 January 2021 - 12:15
Kosovarja, studentja më e mirë në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë

Sukseset e të rinjëve nga Kosova nuk kanë të ndalur.

Të rinjtë e Kosovës në vende të ndryshme të botës po arrijnë suksese të mëdha, kështu duke i bërë të gjithë krenarë me arritjet e tyre.

Në mesin e tyre është edhe Liridona Koxha, e cila fal përkushtimit të madh gjatë studimeve arriti të zgjidhet si studentja më e mirë e huaj në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë.

Ajo është nga Kaçaniku dhe ka përfunduar studimet për mjekësi në Universitetin e Kopenhagenit, duke u përzgjedhur ndër 5 studentët më të mira me të gjitha notat 10-she në Danimarkë, shkruan albinfo.ch.

Po ashtu, duhet theksuar se nga sukseset e saj, Liridona do të vazhdojë hulumtimet në Universitetin e Harvardit në SHBA.

(Kosova Sot Online)