Shtatzënë dy herë brenda 10 ditëve, gruaja pret trinjakë

  • A.P /
  • 20 janar 2021 - 23:46
Shtatzënë dy herë brenda 10 ditëve, gruaja pret trinjakë

Një grua pret trinjakë pasi mbeti shtatzënë ndërkohë që ishte shtatzënë me binjakë.

Gruaja nga SHBA mbeti shtatzënë me binjakë në mënyrë natyrale. Bashkë me të fejuarin, ata u lumturuan nga lajmi.

Por ajo shtangu kur mjekët i thanë se në priste trinjakë, pasi bebja e tretë ishte ngjizur rreth 10 ditë pas binjakëve.

Sipas asaj që shkruan The Sun, gruaja e ndau historinë e saj të pabesueshme në TikTok, ku tregoi se bebet do të vijnë në jetë vitin e ardhshëm.

Fenomeni në fjalë quhet superfetacion dhe ndodh kur një shtatzëni e dytë ndodh gjatë kohës që gruaja është shtatzënë. Një tjetër vezë fertilizohet nga spermatozoidi dhe mbillet në mitër pak ditë ose javë nga e para.

Bebet e lindura nga superfetacioni shpesh konsiderohen binjakë, pasi mund të vijnë në jetë të njëjtën ditë.

(Kosova Sot Online)