Milaim Zeka: KQZ nuk do të lejojë kandidimin e Albin Kurtit për deputet

  • A.P /
  • 18 janar 2021 - 22:53
Milaim Zeka:  KQZ nuk do të lejojë kandidimin e Albin Kurtit për deputet

Ish-deputeti Milaim Zeka mendon se KQZ nuk do të lejojë kandidimin e Albin Kurtit për deputet. Sipas tij, ky ishte një veprim i qëllimshëm nga ana e Gjykatës Kushtetuese.

“Deshëm e s’deshëm ne, KQZ’ja nuk ka qare pa zbatuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, tha Zeka.

“Gjykata Kushtetuese ka bërë një gabim flagrant, është u përzier në kompetenca të Gjykatës Themelore, Supreme e të gjithave. U përgjigj për një diçka që kerkush s’e ka pyet’, tha Zeka.

“Është vendim skandaloz dhe i qëllimshëm nga ana e Kushtetueses me ia mohu të drejtën Albin Kurtit me kandidu’, shtoi ai.


(Kosova Sot Online)