Maloku lë VV’në për PDK’në, poston foto me Enver Hoxhajn

  • A.P /
  • 18 janar 2021 - 23:22
Maloku lë VV’në për PDK’në, poston foto me Enver Hoxhajn

Më 19 gusht të vitit 2019, lideri i Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare, pati prezantuar një prurje të re, duke ka marrë në radhët e veta edhe një tjetër punonjës universiteti.

Bëhej fjalë për Flamur Malokun, filolog, i cili iu bashkua partisë së Kurtit. Por, s’shkoi shumë dhe ky i fundit dha dorëheqje nga ky subjekt politik.

Ndërsa, para zgjedhjeve të 14 shkurtit, Maloku, deklaroi përmes një postimi në FB, se ka zgjedhur ta përkrahë PDK-në.

“Kjo Republikë, i ka rrënjët në gjakun e pastër dhe në luftën e drejtë të UÇK-së”, ka shkruar profesori universitar në fotografinë ku shihet me Enver Hoxhajn, kandidatin për kryeministër nga PDK-ja.

(Kosova Sot Online)