Sondazhi i ri: Vetëvendosje: 50.83, PDK: 16.94%, LDK: 15.97%, AAK: 6.98%, Nisma: 2.95%

  • A.P /
  • 22 janar 2021 - 21:36
Sondazhi i ri: Vetëvendosje: 50.83, PDK: 16.94%, LDK: 15.97%,  AAK: 6.98%, Nisma: 2.95%

Kompania që ka bërë një sondazh në Kosovë, ka dalë me rezultatet e para.

Në këtë sondazh, prin bindshëm Lëvizja Vetëvendosje me pak mbi 50% të votave. E pasuar nga PDK’ja dhe LDK’ja.

Rezultatin e sondazhit e gjeni më poshtë.

VV: 50.83%

PDK: 16.94%

LDK: 15.97%

AAK: 6.98%

Nisma: 2.95%

Kompania e kontraktuar ka kryer sondazhe në 11 qytete në Kosovë, derisa në vendet rurale ende po punohet.

Qytetet ku janë anketuar qytetarët janë: Prishtina, Prizreni, Mitrovica, Ferizaj, Istogu, Skenderaj, Peja Gjakova, Podujeva, Gjilani dehe Deçani.

(Kosova Sot Online)