Vendimet e fundit të KQZ’së, Vjosa Osmani thërret konferencë

  • E.K /
  • 23 janar 2021 - 17:35
Vendimet e fundit të KQZ’së, Vjosa Osmani thërret konferencë

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani, ka thirrur konferencë për media lidhur me vendimet e fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ).

“Në orën 18:00, u.d. Presidentja Vjosa Osmani do ta ketë një adresim në profilin e saj zyrtar në Facebook”, në lidhje me zhvillimet e fundit  në Komisionin Qendror Zgjedhor dhe procesin e certifikimit të kandidatëve për zgjedhjet e 14 shkurtit”, thuhet në njoftim.

Dje KQZ’ja mori vendim për të mos i verifikuar tri parti politike për shkak që të ato nuk I zëvendësuan kandidatët që  janë të dënuar me vendim të formës së prerë në tri vitet e fundit.

Kështu LVV’ja, AAK’ja dhe Nisma Socialdemokrate, nuk morën mbrëmë dritën jeshile për të kandiduar në zgjedhjet 14 shkurtit.

(Kosova Sot Online)