'Çartet' Isa Mustafa: Vjosa Osmani s’e meriton asnjë orë të jetë në presidencë

  • A.P /
  • 24 janar 2021 - 15:30
'Çartet' Isa Mustafa: Vjosa Osmani s’e meriton asnjë orë të jetë në presidencë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa konsideron se Vjosa Osmani është një ushtruese krejtësisht e papërgjegjshme e rolit që ushtron.

Sipas tij, ajo në petkun e ud Presidentes po abuzon përmes sjelljeve rebele dhe për interesa të saje të reja partiake në VV.

Postimi i plotë:

Adresimi i sontëm i znj Vjosa Osmani për KQZ-në, flet se ajo është një ushtruese krejtësisht e papërgjegjshme e rolit që ushtron.

Nga ud Presidentja është pritur të mbrojë Aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, të mbrojë implementimin e ligjit dhe të mbrojë institucionet e pavarura.

Ajo në petkun e ud Presidentes po abuzon përmes sjelljeve rebele dhe për interesa të saje të reja partiake në VV.

Eshte e palejueshme dhe e turpshme që ud Presidentja t’iu kërcënohet institucioneve të pavarura.

Kjo çfarë paralajmëron ud Presidentja e Kosovës sot dhe sjellja e Vetëvendosjes është alarm për demokracinë dhe shtetin e Kosovës.

Me kete sjellje, ajo nuk meriton as një orë të jete në Presidencë. IM

(Kosova Sot Online)