Vdekja që tronditi Serbinë: Misteri i vdekjes së djalit të vrasësit të Arkanit

  • G.G /
  • 02 February 2021 - 12:34
Vdekja që tronditi Serbinë: Misteri i vdekjes së djalit të vrasësit të Arkanit

Zoran S. (22), djali i Zoran Uskokovic i njohur me emrin  Skolet, i cili dikur u tha në Serbi se ai ishte gjoja personi që urdhëroi vrasjen e Arkan, është gjetur i vdekur në një dhomë pritje më 29 janar të këtij viti.

Zorani njihej si trashëgimtari i vetëm i familjes së Zoranit të vrarë në prill të vitit 2007, vetëm tre muaj pas vdekjes së Arkanit.

Zorani u vra në një ndjekje spektakolare të makinave.

Ai konsiderohej "mjeshtri i Rakovicës" edhe atëherë sepse ishte në kulmin e pushtetit dhe karrierës së tij kriminale.

Pas vrasjes së Arkanit në Intercontinental, u përfol se ‘Skole’ ishte organizatori i kësaj vrasje, por ai u justifikua në media se ishte shok me Zeljko dhe se ai ishte i pari që shprehu ngushëllimet e tij për të venë Svetlana Ceca Raznatovic

(Kosova Sot Online)