Çka pritet të ndodhë sot në Kosovë?

  • G.G /
  • 04 shkurt 2021 - 07:27
Çka pritet të ndodhë sot në Kosovë?

"Kosova Sot Online: ju sjell ngjarjet më të rëndësishme të ditës

11:00-16:0Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban takime zgjedhore në komuna të ndryshme:
Agjenda:
Ora-11:00- Homazhe ne kompleksin memorial Adem Jashari. (Prekaz, Skenderaj);
Ora-11:30- Takim zgjedhor. (Restorant “Freskia”, Skenderaj);
Ora- 13:00- Takim zgjedhor. (Restorant “Piano”, Vushtrri);
Ora- 15:10- Vizitë në fabrikën “Feis Com”. (Mitrovicë);
Ora-15:40- Homazhe në varrezat e Dëshmorëve. (Mitrovicë);
Ora-16:00- Tubim kryesor elektoral. (Restaurant “Vapiano” Mitrovicë).

12:00Klinika e Onkologjisë dhe Shoqata e Onkologëve të Kosovës mbajnë aktivitet me rastin e Ditës Botërore kundër Kancerit. (Klinika e Onkologjisë në QKUK)

16:00Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Dega në Gjakovë, mban tubimin hapës të fushatës elektorale. Marrin pjesë kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj; kryetari i  Degës së PDK-së në Gjakovë, Hajdar Beqa, dhe kandidatët e tjerë për deputetë. (Hotel “Pashtrik”, Gjakovë) 

17:00 – 18:30Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, mban takime me qytetarë në Deçan dhe Rahovec:
Agjenda:
Ora-17:00- Takim zgjedhor. (Shkolla Fillore, fshati Isniq, Deçan);
Ora-18:30- Takim zgjedhor. (Shtëpia e Kulturës, Rahovec).

18:00Mbahet festivali  “Entropy”- Festivali mjedisor për prosperitet të përbashkët. (Kino “Armata”, Prishtinë)

(Kosova Sot Online)