Në Viti theren me thikë dy nxënës

  • G.G /
  • 05 shkurt 2021 - 12:43
Në Viti theren me thikë dy nxënës

Dy nxënës janë therur me thikë dje rreth orës 18:00 në Viti pas një mosmarrëveshje në mes dy grupeve të nxënësve.

Rastin e ka konfirmuar për express, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Viti, rr. Flaka e Janarit 03.02.2021,17:50 Me datën, kohën dhe vendin e lartëshenuar, ka ndodhur një mosmarrëveshje ne mes dy grupeve te nxenseve, ky dy nxënës M.K.SH janë goditur me mjete të forta (thika), të njëjtit janë dërguar në trajtim mjeksor në spitalin e Gjilanit. Dy persona të dyshuar M.K.SH, janë intervistuar. Me urdhër të prokurorit, rasti i referohet PTH në procedur të rregullt”, ka thënë Hashani.

(Kosova Sot Online)