Kaq vota ka marrë deri më tani Nisma Socialdemokrate

  • E.K /
  • 15 shkurt 2021 - 08:27
Kaq vota ka marrë deri më tani Nisma Socialdemokrate

Partia e Fatmir Limajt tashmë kur janë numëruar mbi 97% e votave, rezulton se ka marrë saktësisht 20 mijë e 59 vota.

Kthyer në përqindje i bie 2,59% që për Nismën Socialdemokrate janë të pamjaftueshme për ta kaluar pragun zgjedhor.

Kjo përqindje e votave të publikuara nga KQZ-ja është nga totali i votave të rregullta të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Në rezultat nuk janë të përfshira votat me kusht dhe ato të diasporës.

(Kosova Sot Online)