“Partneriteti SHBA-Kosovë mbetet i palëkundur”, urimi i ambasadës amerikane për 13 vjetorin e pavarësisë

  • E.K /
  • 17 February 2021 - 09:45
“Partneriteti SHBA-Kosovë mbetet i palëkundur”, urimi i ambasadës amerikane për 13 vjetorin e pavarësisë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka uruar qytetarët e vendit në 13 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Ambasada ka thënë se partneriteti SHBA-Kosovë mbetet i palëkundur.

“Teksa festojmë Ditën e Pavarësisë së Kosovës, partneriteti SHBA-Kosovë mbetet i palëkundur. Ne jemi pranë njerëzve të Kosovës ndërsa ju punoni për të ndërtuar një shtëpi të drejtë, paqësore dhe të begatë për të gjithë qytetarët e Kosovës. # Kosova13”, thuhet në urimin e ambasadës.

https://www.facebook.com/kosovo.usembassy/posts/5809907805701993

(Kosova Sot Online)