Pamje që tregojnë se çka iu bëri pandemia njerëzve, si ndryshuan ata për 1 vit

  • G.G /
  • 22 shkurt 2021 - 12:46
Pamje që tregojnë se çka iu bëri pandemia njerëzve, si ndryshuan ata për 1 vit

Disa fotografi të shkrepura në ditët para se të niste pandemia Covid19 dhe pasi që ajo bëri mbi 1 vit që u përhap në të gjithë botën, tregojnë për tmerrin, zbrazësin që kanë pasur ata gjatë këtij 1 vit të gjatë e të tmerrshëm.

Në disa pamje shihen personat e shtëpisë së të moshuarve, të e rezultatet janë shokuese.

Fytyrat e tyre, thuajse nuk njihen. Ata janë të zbrazët e fytyra që tregojnë për vetmin që kanë pasur gjatë këtij viti.

Në disa fotografi të publikuara në Daily Mail, shihet se sa kanë ndryshuar fytyrat e të moshuarve në Britani të Madhe e të cilët i kishin të ndaluara vizitat gjatë kësaj periudhe, transmeton Indeksonline.

Ndërsa sot në Britani të Madhe kryeministri Boris Johnson do të shpalos planin për rihapjen e shtëpive të të moshuarve, të cilët do të mund të pranojnë vizita nga miqtë dhe të afërmit e tyre nga 8 marsi.

Pamje:

(Kosova Sot Online)