E zuri vendin e bashkëshortit në listë, votat e gruas së Rexhep Selimit në Aqarevë

  • E.K /
  • 23 shkurt 2021 - 13:52
E zuri vendin e bashkëshortit në listë, votat e gruas së Rexhep Selimit në Aqarevë

Shqipe Selimi, bashkëshortja e ish-deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është votuar edhe në vendlindjen e bashkëshortit të saj.

Selimi në fshatin Aqarevë të komunës së Skenderajt ka arritur që të marrë 14 vota, nga 27 vota sa mori gjithsej VV’ja në këtë fshat.

E më shumë se Selimi, në Aqarevë u votua Vjosa Osmani (29), Glauk Konjufca (19) dhe Hysni Mehani (17). 

Këto rezultate janë nga numërimi i votave nga formularët e publikuar nga KQZ’ja për dy vendvotime në fshatin Aqarevë.

Aktualisht Rexhep Selimi është duke u mbajtur në Dhomat e Paraburgimit në Hagë.

I njëjti dyshohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

Gruaja e tij në zgjedhjet e 14 shkurtit e zuri vendin e bashkëshortit në listën e VV’së, duke marrë kështu numrin 10 në listë, që historikisht e mbante burri i saj.

VV’ja doli fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit me mbi 47% të votave pas numërimit të votave të përgjithshme. 

(Kosova Sot Online)