Baraliu: Albin Kurti do ta bashkojë Kosovën me Shqipërinë për 18 muaj

  • A.P /
  • 23 shkurt 2021 - 22:04
Baraliu: Albin Kurti do ta bashkojë Kosovën me Shqipërinë për 18 muaj

Bleron Baraliu, analist politik, ka thënë se kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përpara përfundimit të mandatit të tij si kryeministër do ta bëjë bashkimin kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë.

.“Për 18 muj ka me e ba Albin Kurti bashkimin kombëtar. Nuk besoj që Albini ka me lëviz në qëndrimet e tyre. SHBA kanë me ndjekë interesin e tyre”, deklaroi ai.

Ndërkaq, opinionisti Thaçi është shprehur i bindur se mbi 90 për qind e qytetarëve e përkrahin idenë e bashkimit kombëtar.

“Kur ia hjekim frikën që kjo ide imponohet nga faktori kombëtar, unë jam i bindur që ideja e bashkimit kombëtar shkon mbi 90 për qind dhe unë vë bast për këtë”, ka thënë ai.


(Kosova Sot Online)