Trazira në 3 burgje në Ekuador, mbi 50 viktima

  • A.P /
  • 23 shkurt 2021 - 23:42
Trazira në 3 burgje në Ekuador, mbi 50 viktima

Policia e Ekuadorit konfirmoi se më shumë se 50 të burgosur kanë humbur jetën si rezultat i trazirave që shpërthyen sot në tre burgje në vend.

Sipas raporteve nga faqja e internetit e së përditshmes El Comercio, viktimat vdiqën në incidentet e regjistruara në qendrat e burgjeve të Guayaquil, El Turi dhe Cotopaxi.

Policia theksoi se po menaxhon situatën në burgje. Oficerët e policisë po kryejnë operacione për të rivendosur normalitetin, ndërsa ushtria ruan hapësirat e jashtme të strukturave.

(Kosova Sot Online)