Rezultati pas numërimit të mbi 10 mijë votave me kusht

  • E.K /
  • 01 mars 2021 - 15:29
Rezultati pas numërimit të mbi 10 mijë votave me kusht

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri tani janë numëruar mbi 10 000 vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara.

Sipas KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje deri tani ka 4977 vota, pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës me 1838.

Lidhja Demokratike e Kosovës deri tash ka marrë 1130 vota dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 1069.

Gjithsej, janë 31 500 me kusht dhe 2800 vota të personave me aftësi të kufizuara.

(Kosova Sot Online)