Mbi 17 mijë raste të reja dhe 343 viktima nga COVID-19 në Itali

  • A.P /
  • 02 mars 2021 - 18:32
Mbi 17 mijë raste të reja dhe 343 viktima nga COVID-19 në Itali

Situata e pandemisë vijon të jetë e rëndë edhe në Itali.

Autoritetet shëndetësore në këtë shtet kanë bërë të ditur se vetëm në 24 orët e fundit kanë arritur të kryejnë 335 mijë e 983 testime, me një shkallë pozitiviteti prej 5,1%.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 343 persona, duke e çuar në total numrin e viktimave në 98 mijë 288 persona.

Gjatë kësaj kohe në Itali janë regjistruar edhe 17 mijë e 33 raste të reja me koronavirus.

Aktualisht, në spitalet në Itali janë mbi 9 mijë persona janë në terapi intensive, ndërsa në total janë mbi 62 mijë persona të shtruar në spital.

(Kosova Sot Online)