Dita e dytë e Epopesë nis me homazhe pranë shtatores së Adem Jasharit në Skenderaj

  • S.A /
  • 06 March 2021 - 09:24
Dita e dytë e Epopesë nis me homazhe pranë shtatores së Adem Jasharit në Skenderaj

Dita e dytë e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka nisur me homazhe pranë shtatores së komandanit legjendar Adem Jashari në Skenderaj.

Homazhe bënë përfaqësues të Komunës së Skenderajt, kryesuar nga kryetari Bekim Jashari, njëherit pjesë e familjes Jashari që u sakrifikuan 23 vite më parë.

Po ashtu, të pranishëm ishin edhe përfaqësues nga shoqatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si dhe përfaqësues të partive politike dhe deputetë.

Homazhe gjatë paradites sotme do të ketë edhe në Kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz nga krerë institucionesh dhe politikë por edhe qytetarë.

(Kosova Sot Online )