Vdes punëtori i Postës nga koronavirusi

  • E.K /
  • 06 March 2021 - 12:09
 Vdes punëtori i Postës nga koronavirusi

Punëtori i Postës dhe Telekomit, Misrit Thaçi ka vdekur pas infektimit me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata Sindikale e PTK përmes një njoftimi lëshuar për media.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

Njoftim Mortor

Me pikëllim të thellë, morëm lajmin se humbi betejen me Covid-19 kolegu dhe mikut tonë Misrit Thaçi

FSP-PTK u shprehë ngushëllimet më të sinqerta kolegëve dhe familjarëve të tij.

Qoftë i paharruar kujtimi për Misrit Thaçi FSP-PTK

(Kosova Sot Online)