Milaim Zeka: Priten arrestime në Qendrën e Numërimit

  • E.K /
  • 09 March 2021 - 12:19
 Milaim Zeka: Priten arrestime në Qendrën e Numërimit

Gazetari Milaim Zeka ka paralajmëruar se sot do të ketë arrestime në Qendrën për Numërimin e Rezultateve.

Ai tha se skandali me numërimin e votave është i thellë.

Poashtu Zeka tha se edhe shumë gjëra të tjera do të bëhen publike, e që ndërlidhen me zhvillimet e fundit në QNR.

“Priten arrestime ne Qendren e Numerimit. Albana Bytyqi do behet deputete.  Arizoni i cili del si emer ne videoinqizimin e publikuar nga Insajderi, sipas burimeve te mia te informacionit, ka nje emer krejte tjeter. Ai, permes disa zyrtareve te larte politik, ka hy ne Qendren e Numerimit me nje begj krejte fallc. Policia e Kosoves, bashke me prokurorin, e dine nje gje te tille. Perplasjet kane ardhur pas dyshimeve te shprehura nga disa njereze qe kane aderuar se voni ne AAK, se po demtoheshin nga komisioneret e kesaj partie, dhe nga disa kolege te futur ne listate e deputeteve. Skandali eshte i thelle, edhe shume gjera do behen publike”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Priten arrestime ne Qendren e Numerimit

Albana Bytyqi do behet deputete

Arizoni i cili del si emer ne videoinqizimin e publikuar nga Insajderi, sipas burimeve te mia te informacionit, ka nje emer krejte tjeter. Ai, permes disa zyrtareve te larte politik, ka hy ne Qendren e Numerimit me nje begj krejte fallc. Policia e Kosoves, bashke me prokurorin, e dine nje gje te tille.

Perplasjet kane ardhur pas dyshimeve te shprehura nga disa njereze qe kane aderuar se voni ne AAK, se po demtoheshin nga komisioneret e kesaj partie, dhe nga disa kolege te futur ne listate e deputeteve. Skandali eshte i thelle, edhe shume gjera do behen publike.

Njerezit brenda AAK-se flasin per keto manipulime, te cilat jane bere edhe me mbeshtetjen e disa deputeteve te vjeter.

Ish deputeteja e AAK-se, e cila fillimisht e akuzoi publikisht Meliza Haradinajn per ”manipulime”, sipas te gjitha gjasave do behet deputete. Pjesa e vazhdimit mbetete pune per policine, dhe prokurorine. Shume komisioner duhet arrestuar, sepse permes manipulimeve te tyre, vritet edhe vota, edhe demokracia…!

https://www.facebook.com/milaimzekaobri/posts/1391972004498172

(Kosova Sot Online)