Përfundon mbledhja e LDK-së, kaq vota ishin kundër Kryesisë së re

  • G.G /
  • 20 March 2021 - 15:30
Përfundon mbledhja e LDK-së, kaq vota ishin kundër Kryesisë së re

Lidhja Demokratike të Kosovës ka zgjedhur sot Kryesinë e re të saj në takimin e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm.

Në këtë takim i cili ka zgjatur afër 30 minuta, janë zgjedhur nënkryetarët dhe sekretari i ri.

Anton Quni, Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri dhe Shqipe Mjekiqi janë zgjedhur nënkryetarë.

Imri Ahmeti është zgjedhur sekretar.

Ahmeti në një deklarim për medie ka njoftuar se Kryesia e re do të mbajë takim.

Ahmeti ka mohuar se në mbledhje është diskutuar nëse do të kenë votë për Osmanin presidente.

“Këshilli ka miratuar propozimet e kryetarit me shumicë votash, vetëm  tri vota kanë qenë kundër këtyre propozimeve, një abstenimin kurse të gjithë tjerët kanë qenë unanime”, ka thënë ai.

(Kosova Sot Online)