Ismajli: Gjendja me COVID-19 në Gjilan është alarmante, 476 raste janë aktive me virus

  • E.K /
  • 22 mars 2021 - 10:32
 Ismajli: Gjendja me COVID-19 në Gjilan është alarmante, 476 raste janë aktive me virus

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, nën udhëheqjen e nënkryetarit, Arbër Ismajli, ka mbajtur takimin për vlerësimin e situatës për dy ditët e fundit.

Ismajli tha se gjendja në Gjilan në ditët e fundit është alarmante, duke njoftuar se aktualisht janë 476 raste aktive, 94 prej të cilëve po trajtohen në spital.

Ai ka apeluar qytetarët dhe bizneset që japin shërbime që të vazhdojnë t’i respektojnë masat, mbajtjen e maskës dhe mbajtjen e distancës sociale.

Pasqyra e përgjithshme në Gjilan që prej fillimit të pandemisë është si vijon: nga 16256 mostra, 4486 kanë rezultuar pozitivë, 3894 janë shëruar, 117 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, 476 raste janë aktive, të hospitalizuar me COVID janë 94 persona dhe 485 mostra në pritje për rezultat.

(Kosova Sot Online)