Qeveria publikon agjendën e Albin Kurtit për sot

  • E.K /
  • 26 mars 2021 - 08:04
 Qeveria publikon agjendën e Albin Kurtit për sot

Kryeministri Albin Kurti bën homazhe në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe në Kompleksin Memorial në Suharekë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës do të bëjë homazhe në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe te Kompleksi Memorial për viktimat e familjes Berisha në Komunën e Suharekës.

E gjithë kjo për të nderuar viktimat e masakrave serbe mbi popullatën civile 22 vite më parë.

Në ora 11:00 Kurti do të bëjë Homazhe te Kompleksi Memorial në Krushë të Madhe dhe në ora 11:30 tek Kompleksi i Varrezave në Krushë të Vogël.

Ndërsa, në ora 12:30 Kurti bën homazhe te Kompleksi Memorial për viktimat e familjes Berisha në Komunën e Suharekës.

(Kosova Sot Online)