Konjufca e Kurti bëjnë homazhe për Rasim Thaçin-Cimën

  • s. /
  • 27 March 2021 - 09:50
Konjufca e Kurti bëjnë homazhe për Rasim Thaçin-Cimën

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca dhe kryeministri, Albin Kurti, kanë bërë homazhe në objektin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, për artistin Rasim Thaçi-Cima.

Bashkë me Konjufcën e Kurtin, ka qenë edhe Ministri i Kulturës, Hajrullah Çeku.

Ndrsyeh, Cima do të varroset sot në varrezat e fshatit Vukovc të Drenasit. Cermonia e varrimit do të mbahet prej orës 13:00. Lajmin e kanë bërë të ditur edhe familjarë të humoristit.

(Kosova Sot Online )