Arrestohet personi që dyshohet se vrau 21-vjeçarin shqiptar në Londër

  • G.G /
  • 27 mars 2021 - 14:13
Arrestohet personi që dyshohet se vrau 21-vjeçarin shqiptar në Londër

Policia britanike ka arrestuar 31-vjeçarin Shaddai Smith, i cili akuzohet nën dyshimin për vrasjen e 21-vjeçarit shqiptar Renato Geci.

Ky i fundit u qëllua për vdekje me thikë në Hounslow, Britani më 22 mars. Shaddai Smith, 31 vjeç nga Ramford akuzohet nën dyshimin për vrasje dhe plagosje me dashje, si dhe vjedhje në një pronë në Granville Avenue, Hounslow më 22 mars.

Mediat britanike raportojnë se ai do të paraqitet para gjykatës gjatë ditës së sotme.

Gjithashtu është arrestuar edhe një 27-vjecare, e cila dyshohet të ketë ndihmuar autorin që të vriste të riun shqiptar.

Policia gjeti të plagosur, Renato Gecin si dhe një tjetër person.

21-vjeçarit shqiptar iu dha ndihmë mjekësore, por nuk mundi që të mbijetojë.

(Kosova Sot Online)