Seanca për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente mbahet në këtë orë

  • G.G /
  • 02 prill 2021 - 15:18
Seanca për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente mbahet në këtë orë

Pa një marrëveshje me PDK-në e AAK-në e pa votat e Listës Serbe, Lëvizja Vetëvendosje pritet që sot ta thërrasë seancën për presidentin.

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilija Rexhepi, ka konfirmuar se janë siguruar votat dhe kuorumi i nevojshëm për zgjedhjen e presidentit.

“Jemi në pritje të takimit të kryesisë (së kuvendit). Koha e seancës ende nuk dihet. Pritet të jetë pasdite”

Media merr vesh se seanca për presidentin pritet të mbahet në orën 16:00.

(Kosova Sot Online)