Modelet në Dubai dalin nudo në ballkon, por e pësojnë si mos më keq

  • G.G /
  • 05 prill 2021 - 13:14
Modelet në Dubai dalin nudo në ballkon, por e pësojnë si mos më keq

Disa vajza modele janë arrestuar në Dubai, pasi dolën nudo në ballkonin e një prej hoteleve më luksoze në vend.

Vajzat u arrestuan me akuzën e “shthurjes” dhe  rrezikojnë 6 muaj burg dhe një gjobë të paktën 1000 euro për person.

Videoja është regjistruar në mes të ditës në ballkonin e një ndërtese që ndodhet në lagjen luksoze të “Marinës” në Dubai, ku shihet se dikush nga punonjësit po i bën video dhe foto.

Imazhet kanë tronditur autoritetet e Emirateve që edhe pse kanë ligje më të lehta në krahasim me vendet e tjera të Gjirit, nuk lejojnë alkoolin, puthjen në publik dhe zhveshjen.

Deri në këto momente nuk dihet ende identiteti dhe kombësia e vajzave të arrestuara.

(Kosova Sot Online)