Aleksander Vuçiq teksa komenton zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente: Faleminderit, por njohja nuk do të ndodhë

  • E.K /
  • 06 prill 2021 - 09:20
 Aleksander Vuçiq teksa komenton zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente: Faleminderit, por njohja nuk do të ndodhë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se deklaratat nga krerët e Kosovës pas themelimit të institucioneve nuk janë inkurajuese.

“Tani do të doja të pyesja ata nga Beogradi që i mbështetën, çfarë prisnit. Ata duan njohje të madhe, dhe kjo është që Prishtina të njohë Serbinë pa Kosovën. Faleminderit për atë ofertë, por kjo nuk do të ndodhë”, tha Vuçiq në TV Pink.

Këtë përgjigje e dha Vuçiq pasi u pyet për të komentuar zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente.

Osmani u zgjodh presidente më 4 prill.

(Kosova Sot Online)