Ishte dehur dhe ngacmonte kalimtarët, arrestohet polici në Gjenevë

  • G.G /
  • 06 prill 2021 - 15:35
Ishte dehur dhe ngacmonte kalimtarët, arrestohet polici në Gjenevë

Një polic i Gjenevës në detyrë është arrestuar pasi u gjet se po ngacmonte kalimtarët, ndërsa ishte i dehur dhe ende në uniformë.

Ai gjithashtu nxori armën e tij të shërbimit në një moment.

Oficeri po përshkruhet si ‘i ri’, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Ai u arrestua nga kolegët e tij në Place des Augustins.

Një zëdhënës i policisë thotë se forca nuk do të tolerojë një sjellje të tillë dhe nuk korrespondon me vlerat e institucionit.

Një hetim ka filluar.

(Kosova Sot Online)