Për 24 orë Policia ka shqiptuar 829 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e Pandemisë

  • E.K /
  • 10 April 2021 - 10:05
 Për 24 orë Policia ka shqiptuar 829 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e Pandemisë

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 829 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e Pandemisë.

Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar rreth 1 mijë tiketa të trafikut, ndërsa për vepra të ndryshme penale ka arrestuar 16 persona.

Brenda një dite kanë ndodhur 22 aksidente me të lënduar dhe 29 me dëme materiale.

(Kosova Sot Online)