Dramë në Serbi: Raketa bie në mes të rrugës

  • G.G /
  • 10 April 2021 - 10:21
Dramë në Serbi: Raketa bie në mes të rrugës

Një kamion ushtarak që mbante raketa doli nga rruga dhe u përmbys.

Tani për tani, arsyet pse rrëshqiti automjeti janë të panjohura. Nga kjo, një raketë ra nga kamioni

Ushtari i cili po transportonte raketat u plagos lehtë, dhe tre ushtarë të tjerë po ankohen për plagosjet. Ambulanca është në vendngjarje.

Nuk ka indikacione të rrezikut për shkak të ngarkesës specifike që kamioni po transportonte, pra raketa.

Ngjarja ndodhi në bajpasin përreth Beogradit.

(Kosova Sot Online)