Kosovarit i kontrollohet automjeti në detaje në Vërmicë, i gjenden 15 pako me fishekë

  • E.K /
  • 20 April 2021 - 14:44
 Kosovarit i kontrollohet automjeti në detaje në Vërmicë, i gjenden 15 pako me fishekë

Sot në pikëkalimin kufitar në Vërmicë, ka hyrë një automjet me targa kosovare nga Republika e Shqipërisë, i cili drejtohej nga i dyshuari kosovar (M. B.).

Pas regjistrimit në sistem nga zyrtarët kufitarë, automjeti është selektuar për kontroll më të detajuar në vijën e dytë.

“Gjatë ushtrimit të kontrollit nga zyrtarët policorë dhe personeli doganorë, në ulësen e pasme të automjetit janë gjetur (15) pesëmbëdhjetë pako me municion (fishekë).

Personi i dyshuar sipas procedurave është shoqëruar në stacionin policor, ku pas intervistimit me vendimit të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa municioni është konfiskuar në cilësi të provave materiale”, njofton policia.

(Kosova Sot Online)